sporty v regionu

Ne všechny sporty působí v ČR, ne pro věechny sporty jsou v regionu podmínky, nelze je třídit ani na olympijské a ostatní nebo podle letních a zimních sportů, proto jsou řazeny abecedně.

Regionem rozumíme okres Jindřichův Hradec, resp. území Jindřichohradecka, Dačicka, Třeboňska, tj. v návaznosti na každoroční a cyklické vyhlašování nejlepšího sportovce roku v těchto třech místech - Jindřichův Hradec, Třeboň, Dačice.  mushing

Mushing neboli závody psích zhřešení mají své kouzlo zejména v klasické zimní variantě. Podmínky pro tento sport i přes název regionu Česká Kanada, nejsou v posledních letech příznivé, ale pokud sníh setrvá, nenechte si tento sváteční okamžik i pro hafany ujít. Je to vskutku úžasná atmosféra. (obvyklý termín závodu je v období leden/únor, dle sněhových podmínek)

šachy

Královská hra nebo hra královna her, nejdůmyslnější kombinační hra jejíž prvky, herní strategie a taktika se přenáší do společenských jevů, politických schémat i jiných sportů.

tenis

Je jedním z nejrozšířenějších míčových síťových sportů na celém světě. Nejúspěšnější tenistkou, původem z Jindřichova Hradce je Renáta Tomanová. Mimo četné tituly v singlech vyhrála pro ČR v roce 1975 Fed Cup s Martinou Navrátilovou, když ve finále porazily tým Austrálie 3:0. To bylo historicky první vítězství ve Fed Cupu pro Československo.