pinec v regionu

Snad nejstarším místem v okrese Jindřichův Hradec i Jihočeském kraji, kde se hrál stolní tenis nejdříve, je Jindřichův Hradec, kde počátky jsou zaznamenány v září 1930, tedy o pouhých 5 let později, než je datována existence stolního tenisu v ČR. Více v té věci na webových stránkách PINEC JH 1930

Dnes patří stolní tenis mezi nejrozšířenější sporty u nás i ve světě. Asociace stolního tenisu sdružuje nejvíce národních svazů ze všech ostatních sportů.

Soutěžní struktura stolního tenisu má deset úrovní a nejlepším přehledem o tomto sportu v regionu a zapojení jednotlivých týmů do struktury soutěží, je pohled do tabulek:

Nejúspěšnějším hráčem a odchovancem z okresu je Filip Korbel, několik let hrál 1. ligu za Kotlářku, nyní působí i s dalšími hráči z J. Hradce,  se svým otcem Filipem Korbelem, Alanem Korbelem v SK Polesí a hrají 3. ligu (vysočina)

Největším turnajem a svátkem pinčesu v regionu je pravidelná akce dne 17.listopadu - O Pohár města Jindřichův Hradec, hraný ve Sportovní hale na 13 stolech.