golf v regionu

Golf v regionu okresu vznikl iniciativou Golf clubu Nová Bystřice, po fázi příprav byl v únoru 1996 založen spolek (Golf club Nová Bystřice) a vyhledáván investor. Následně započata výstavba veřejného hřiště a hned poté prvních devíti jamek mistrovského hřiště. Hřištěm umístěným nedaleko seskupení golfových hřišť na rakouské straně byl navýšen počet jamek na 144, což bylo po několik let více,  než bylo v celé ČR.  

Iniciativou GCNB vznikl projekt dnešního resortu a celé ideové schéma včetně názvu, stejně jako otevřený přístup ke golfu jako ke sportu, kterému musí být sejmuta nálepka sportu pro vyvolené.

Prostředí 1. veřejného hřiště v ČR se tak stalo golfovou porodnicí České republiky a GC Nová Bystřice se zapsal do historie českého golfu jako ten, který prolomil do té doby panující veřejné mínění o golfu jako sportu pro snoby. Byly nastaveny principy, které otevíraly přístup ke golfu  každému a tato filosofie otevřela golfový boom v ČR.

Z golfového resortu v Nové Bystřici vznikl vyhledávaný golfový komplex, který patří trvale mezi nejvyhledávanější z ČR i tím, že navazuje několik velmi kvalitních hřišť na rakouské straně.

Z dalších zařízení vznikl tréninkový prostor v Třeboni u Lázní Aurora. Stejně dostupné je na rakouské straně cvičné 18 jamkové hřiště v Litschau nebo dvě mistrovské osmnáctky hned za resortem Monachus v Haugschlagu či ve Weidhofenu nebo Drosendorfu, Telči, Sudoměřicích .

Ze sportovních spolků působí v okrese:

Struktura sportovních soutěží je velmi úzká, ve čtyřech stupních, hraná turnajovým způsobem:

  • extraliga,
  • 1. liga
  • 2. liga         (účastník GC Nová Bystřice, GC Mnich)
  • Krajský přebor

Mimo tyto soutěže vypisované národním sportovním svazem se v kraji hraje regionální soutěž - Mistrovství Jihočeského kraje. Všechny soutěže se hrají turnajovým způsobem. 

Přesto, že je golf v regionu velmi mladým sportem, bylo dosaženo několika velmi dobrých výsledků:

Tomáš Kamas - Mistr České republiky 2007 v juniorské kategorii - na rány

David Procházka

  • Mistr České republiky 2008 v kategorii dorostu
  • Mistr České republiky 2009 v kategorii muži
  • Člen reprezentačního týmu ČR
  • Golfista ČR roku  2009

Bolek Bobčík - mezinárodní rozhodčí golfu