Pavla Schorná Mistryní Evropy v letním biatlonu

Datum: 27. 07. 2011

Pavla Schorná Matyášová

Triumfální vítězství ve druhém kolo Českého poháru v letním biatlonu (12.7.). V hlavních kategoriích dominovali manželé Pavla a Luboš Schorní z Klubu biatlonu Staré Město, kteří proměnili oba své starty v rychlostním klání i v závodě s hromadným startem ve vítězství.

Oba také vedou i průběžný žebříček Českého poháru v letním biatlonu a jen tak si odskočili si do Italského Martellu, aby z mistrovství Evropy (22-26.7.) přivezli dvě zlaté medaile a dvě bronzové do Starého Města v České Kanadě.

Specialistka na letní biatlon tak v závodě potvrdila dlouholetou příslušnost k širší evropské i světové špičce.Rodačka ze Starého Města pod Landštejnem dosáhla svého životního výsledku. Je to po jiných medailových úspěších v mezinárodních závodech první velká zlatá medaile v individuálním závodě.

Dvě zlaté Pavly a umístění Luboše Schorného v elitní Evropské desítce  z obou činí favority pro Mistrovství světa v orientačním biatlonu (11-14.8.2011) v domácím prostředí, ve Starém Městě p/L.

Jde o kombinaci dvou tradičních sportů - orientačního běhu a biatlonu, závodník absolvuje v rámci soutěže běžeckou část (alternativně na horském kole) jako orientační závod s mapou v terénu, popř. určuje lokalizaci míst na mapě a střelecké část probíhá s malorážnou puškou při střelbě na klasické biatlonové terče.